Thursday, July 09, 2009

Statistik perkahwinan dan perceraian seluruh negara 2007-2008

Negeri/Tahun

Kahwin

Cerai

2007200820072008
Perlis2,8841,768309458
Kedah20,88914,7502,1882,407
Pulau Pinang4,4584,388917937
Perak11,22011,7781,5511,951
Selangor14,81713,4813,7223,558
Kuala Lumpur4,5075,5021,4591,444
Negeri Sembilan5,2305,2719071,054
Melaka3,5594,084758889
Johor13,24115,9321,9312,329
Pahang9,51911,1221,5021,719
Terengganu8,95310,4981,5371,341
Kelantan17,20114,6992,2572,266
Sarawak5,3935,1499101,076
Sabah10,14411,3271,040746
Labuan48656563114
Jumlah132,511130,31421,05122,289


Sumber: Bahagian Kesuma (Pembangunan Keluarga, Sosial dan Pengurusan Masjid), Jakim

Post a Comment